III liga: 3 punktów zabrakło w Raciborzu

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już po pierwszej kwarcie uzyskali znaczną przewagę, gdyż prowadzili o 8 punktów, a na przerwę powiększyli ją jeszcze o trzy oczka – 44:33. Koszykarze z Cieszyna zaczęli odrabiać straty w ostatniej kwarcie, wygrywając ją 30:22. Emocji w końcówce nie zabrakło, ale szczęścią po stronie zawodników Nacomi już tak i gospodarze mogli radować się ze zwycięstwa po ostatniej syrenie – 90:87.

Najwięcej punktów dla cieszyńskiego zespołu zdobył Przemysław Rączka, który uzyskał ich aż 25. Oprócz niego swoje dwa grosze dorzucili: Maciej Surzycki (16 pkt.), Michał Bożomański (12), Jakub Wajner (11), Łukasz Łośko (11), Piotr Szafarczyk (6), Paweł Łysień (4) oraz Dominik Malak (4).

Podopieczni Szymona Kałuży rozegrają, w najbliższą niedzielę (15.12), ostatnie spotkanie w tym roku. Koszykarze Nacomi przedstawią się przed własną publicznością, a na ich drodze staną zawodnicy z Bytomia. Warto zaznaczyć, że cieszyńska ekipa odniosła zwycięstwo w poprzednim starciu.

Ważne jest też podkreślenie faktu, że jeżeli Cieszyniacy wygrają znajdą się w finale A.